To już 40 lat wspaniałej przygody z akwarystyką.

Największy w Polsce wybór ryb z Tanganiki i Malawi.

Wieloletnia współpraca z Cichlidenstadel i Smulders.

Wyłączny dystrybutor pokarmów
HS Aqua / O.S.I. i StreamBiz w Polsce.

To już 40 lat wspaniałej przygody z akwarystyką.

Największy w Polsce wybór ryb z Tanganiki i Malawi.

Wieloletnia współpraca z Cichlidenstadel i Smulders.

Wyłączny dystrybutor pokarmów
HS Aqua / O.S.I. i StreamBiz w Polsce.

Pierwsze akwarium, koniec lat 70. XX wieku.

Firma TAN – MAL jest owocem wieloletniej fascynacji akwarystyką, a w szczególności rybami z Wielkich Jezior Afrykańskich. Mamy olbrzymie doświadczenie w hodowli i rozmnażaniu ryb z jezior Tanganika i Malawi. Dysponujemy ogromną wiedzą praktyczną, popartą przygotowaniem teoretycznym, jednak wciąż z pokorą uczymy się i rozwijamy.

Możemy się pochwalić wieloma sukcesami hodowlanymi. Udało nam się rozmnożyć sporo „problematycznych” gatunków ryb, a także zestawić pary, dzięki którym odnotowano pierwsze rozmnożenia konkretnych taksonów w Polsce.

Legitymacja Polskiego Związku Akwarystów z 1983 roku.

Klub Malawi z wizyta w Cichlidenstadel.
© Zbigniew Krawczyk crav KM.

Targi Interzoo Norymberga. Od lewej: Stuart M. Grant, legendarny odkrywca i hodowca ryb z Wielkich Jezior Afrykańskich, Monika Wisz, firma Tan-Mal, René M.J. Krüter, współtwórca receptury pokarmów O.S.I., biolog, badacz ryb z jeziora Tanganika.

Naszą ofertę uzupełniają pokarmy HS Aqua / O.S.I., które uchodzą za jedne z najlepszych dla ryb z Wielkich Jezior Afrykańskich. Kapitalne znaczenie ma w nich dodatek enzymów trawiennych. Współautorem receptury jest René Krüter, legendarna postać współczesnej akwarystyki, odkrywca m.in. Julidochromis sp. „Transcriptus Gombi” i Xenotilapia papilio „Sunflower”.

Od 2022 roku jesteśmy dystrybutorem w Polsce pokarmów StreamBiz. Nowoczesna akwarystyka wymaga nowoczesnych i innowacyjnych pokarmów. Takie unikatowe pokarmy oferuje niemiecki producent StreamBiz.

„Firma Tan-Mal jest partnerem Smulders B.V. od 2005 roku. Wprowadziła na polski rynek legendarne pokarmy O.S.I. i zbudowała ich silną pozycję w segmencie Premium. Od 2017 na europejskim rynku pokarmy oferowane są pod nazwą HS Aqua, wciąż gwarantując unikatową recepturę i najwyższą jakość O.S.I.. Polski rynek jest dla nas jednym z najważniejszych i wspólnie z naszym partnerem firmą Tan-Mal kontynuujemy starania, by zapewnić polskim akwarystom dostęp do wszystkich naszych produktów”.

Marcel Smulders, właściciel firmy Smulders B.V.

„Firma StreamBiz oferuje innowacyjne i wyjątkowe pokarmy dla ryb akwariowych w formie płynów, past i granulatów. Od 2022 roku naszym partnerem na polskim rynku jest firma Tan-Mal. Rynek polski jest dla nas bardzo perspektywiczny i ważny. A już pierwsze miesiące współpracy pokazały, że nasze produkty spotykają się z wielkim zainteresowaniem polskich akwarystów. Nasze pokarmy doskonale sprawdzają się w diecie pielęgnic z Wielkich Jezior Afrykańskich. Nowoczesna akwarystyka wymaga nowoczesnych pokarmów, a takie właśnie są pokarmy StreamBiz”.

Marcel Maurer, firma StreamBiz.

Zapraszamy do nas! 40 lat doświadczenia, największy wybór i doskonała jakość ryb z Tanganiki i Malawi.
Współpraca z najlepszymi w branży wyróżnia nas i gwarantuje zadowolenie Klienta.

Premiera światowa pierwszego wydania książki na Targach Aquarama w Szanghaju.

Książka wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wydawców w Azji. Rozmowy w Hong Kongu były bardzo obiecujące.